W związku małżeńskim z użytkownikiem

„Albowiem taka już jest natura ludzka, że gdy podczas wspólnego myślenia, tzn. wymiany zdań A spostrzega, że myśli B różnią się od jego własnych myśli o tym samym przedmiocie, wówczas A nie rewiduje najpierw swoich własnych myśli, by znaleźć w nich błąd, lecz zaczyna doszukiwać się błędów w myśleniu przeciwnika.(…)

Toteż zazwyczaj każdy chce postawić na swoim, nawet jeżeli w tej chwili własne twierdzenie jemu samemu wydaje się niesłuszne lub wątpliwe. Potrzebnych do tego środków dostarcza każdemu w pewnym stopniu jego własna chytrość, złe skłonności, uczy tego codzienne doświadczenie.”

Artur Schopenhauer – Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów

Miliony technik. Uogólnienie. Wywoływanie złości. Maskowanie zamiarów. Naginanie pojęć. Bezczelność. Obrona paradoksów. Szykanowanie Zejście z tematu. Narzucanie wniosków. Wykorzystywanie słabego punktu. Dywersja. Autorytety. Ironia. Szufladkowanie. Słaby punkt. Atak słowami.  Ad rem.

Ad fucking personam!

Użycie broni biologicznej, chemicznej, atomowej. James Bond z Mata Hari przy kotlecie mielonym odgrzewanym.

Wykorzystywanie sposobów sprawdzonych przez pokolenia, wyssanych z mlekiem w proszku. Odruchy podprogowe, bezwarunkowe, zapewniające przetrwanie w parze.

Mam dość, macham białym prześcieradłem, nie podnoszę rękawicy, daję na tacę, oglądam stare zdjęcia. Na próżno jednak stawiam szklane kule w kącie miłości, wieszam lubczyki i kolczyki – wszystko stało się techniką. Nie rycz, ja znam te twoje numery.

A spostrzega, że myśli B różnią się od jego własnych myśli o tym samym przedmiocie.

Reklamy

5 responses to “W związku małżeńskim z użytkownikiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: