Od jutra od rana

Chcesz coś osiągnąć, musisz dążyć i drążyć. Nie narzekać, że pod górę, jeśli chcesz zdobyć szczyt. Wszyscy wielcy, którzy coś coś, posiadali jedną wspólną cechę. Jaką? No, jaką? No właśnie, dobrze. Właśnie tę. Konsekwencję.

Matko, jak ja się staram. Staram się, ćwiczę się. W porze wstawania, w porze pisania, w doprowadzaniu do końca, w nieporzucaniu rozpoczętego. Potem zasypiam i przekładam na jutro, popijam winem, umawiam, odwołuję. Niekonsekwentnie nosiłam taki wisiorek na szczęście. Ale zgubiłam go. Szukałam na kolanach cały wieczór. Ale zaraz zaraz. Po co mi wisiorek na szczęście?

Jak ja się, i cię, i wszystkich wciąż chcę przekonać. Że posiadam tę cechę wymarzoną. Pożądaną. Bez której grób mogiła, nic nie będzie. Od jutra. Wstanę rano raniuteńko, zobaczysz, poszukam wisiorka, zrobię zdrowe śniadanie i pójdę do pracy nie spóźniona, żeby robić tam karierę na stanowisku. Zrealizuję to i tamto, co zaczęłam i nawet będę ćwiczyć dwa… nie, trzy! Trzy razy w tygodniu. Krok po kroczku aż dojdę do czegoś. Nie rzucę już niczego w cholerę. Nie będę się oszukiwać, że jakieś nowe to musi być lepsze.  W momentach zwątpienia będę oddychać głęboko. Aż do hiperwentylacji. Aż do końca. Od jutra. Od rana.
Wszyscy którzy coś coś, posiadali tę wspólną cechę. Mnie nie daną. Ja dostałam jakiś inny zestaw.
A całkiem aktualnie nieprzydatny.

 

Reklamy

8 responses to “Od jutra od rana

 • Kasia

  co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze, będziesz miała dwa dni wolnego. Spoko, nikt z nas nie jest perfekcjonistą, a ci którzy twierdzą inaczej to są perfekcyjni, żeby nas wszystkich innych wku******** 🙂

 • bezbiadolenia

  Dziś mi się nie chce nic osiągać… A konsekwencję najchętniej kopnęłabym w dupę. I rano niech nikt mnie nie budzi.
  Zamieniamy się na zestawy? 😉

 • babach

  codziennie odchudzam się od jutra. codziennie od jutra maluję się do pracy codziennie od jutra dbam o siebie. jak dobrze, że jest to od jutra 🙂

 • Hr. Franczeska

  Loviu ♥

 • Alcydło

  heh, kiedyś ludzie żyli krócej, nie mieli czasu na przekładanie spraw…
  nam wciąż się wydaje, że ze wszystkim jeszcze zdążymy:)
  a jutro nie istnieje:)

 • zanszu

  ahhh gdyby nie było jutra, tylko od razy pojutrze, to…. miałabym egzamin już jutro 😉

 • greta

  mówią, że ponoć, konsekwencja jest passe…

 • Rose

  Czyli trochę jak w Hiszpanii, manana. Może to nie koniecznie nieprzydatne? Może trzeba trochę bardziej wrzucić na spokojnie? Czasami ciężko mieć konsekwencję, gdy doba ma 24 h i czasu na wszystko brak. Wtedy trzeba mieć wyrozumiałość dla siebie, że nie jest się maszyną bezmyślną, a człowiekiem. Po prostu człowiekiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: